Menuja jonë

Menu

Antipasta të ftohta dhe krudo

Açuge të marinuara

Iriq deti

Karpaçio Salmoni

Karpaçio levreku

Salmon i Tymosur

Sallatë me karkaleca me avokado dhe manaferra

Sallatë me karkaleca, avokado dhe manaferra

Sallat me Fruta Deti

Karpaçio Oktapodi

Sallat Oktapodi

Ostrike

Krudo Mix

Antipasta të ngrohta

Midhje marinari

Qofte Peshku

Qofte Gaforre

Ton i gatuar, i lyer me erëza ekzotike

Oktapod me salcë në furrë

Antipaste me ushqim deti Extra (përzierje krijimesh të shefit)

molusqe të skuqura

Kapesante

Vongole sote

Oktapod i pjekur në zgarë i shuar me uzo

Karkalec friturë i mbështjellur me proshutë, bajame ose fara susami

Antipasta 'Extra' dhe Sallata

Brusketa me domate te fresketa

Sallate greke

Brusketa mix

Perime sote ose zgare

Sallate rukola, grana, domate

Sallate "Piazza" me oktapod

Sallate Kapreze

Sallate quinoa, avokado, salmon te tymosur dhe mocarela

Djathra Mix

Sallate Detox

(Mix gjediesh,finok fara kungulli te pjekura,fruta pylli e susam i zi)

Supa

Supe perimesh

Supe peshku

Pjate e Pare peshku

Rizoto fruta deti

Rizoto me karkaleca dhe kungull

Risotto me karkalec dhe fasolari

Rizoto me skampi

Rizoto me karkaleca viole dhe asparag

Pasta bolonjeze

Pasta me gaforre

Spageti me fruta deti

Tagliatelle me spinaq, karkalec e bajame

Pasta me veze iriqi (deti)

Pasta me arragoste ose gjinkalle (me peshe)

Ravioli me karkalec dhe spec te pjekur

Pappardelle me vongole ose noçe

Pakeri me kallamare, asparag e krem djathi

Penne me karkalec dhe krem tartufi

Linguine me fasolari

Pasta Tartufi tajarin me parmigiano to vjeteruar

Pasta superiore

Tris pastash

Pakeri me peskatrice (me peshe)

Pjate e Dyte Peshku

Merluc (zgare/ skuqur)

Sepie (zgare/skuqur)

Kallamare (zgare/skuqur)

Barbun (zgare/skuqur)

Koce ose Levrek zgare

Sepie, Kallamare, Karkalec

Fileto salmoni zgare

Oktapod zgare

Friture mix peshku

Koce ose Levrek ne kripe

Gjuze e gatuar me gjalp dhe shuar me vere e limon

Salmon furre me proshute, susam te zi dhe patate te vogla

Griliate mix peshku

Karkalec tave i gatuar me konjak, panna e bajame ose salce pomodorini te fresket

peshk extra

Peshkatrice

Gjuze, romb, gjel, kovac, skarpi, kerr

Levrek Superior i gatuar ne furre me perime ose ne kripe

Karkaleca

Dental

Bisht-zeze, Koce

Skampi

Karkaleca Viole

Pjate e Dyte Mish

Biftek zgare

Fileto vici zgare

Biftek vici me gorgonzola

Fileto vici "Marsala" (Fileto vici e shuar me amaro montenegro dhe vere to kuqe)

Fileto vici me krem tartufi

Embelsira

Panacota

Tiramisu

Trilece

Sufle me cokollate

Torte tradicionale

Cheesecake i dites

sqShqip
Scroll to Top