filler image

Fruta Deti

Me pak vaj ulliri, dhe nëse deshironi pak kripë spërkatur mbi sallatë para se të shërbehet është një mrekulli. Ju mund të shtoni pak piper të zi ose të kuq. Kjo pjate mund të jetë si një ushqim kryesor në ditët e nxehta të verës. E shërbejmë të ftohtë me një copë bukë të mirë , së bashku me një verë të bardhë të lehtë, ose nje birrë Pilsner - ku ka dietë më të mirë ? 

filler image

Festa me Gamberi

Pervec pergatitjes klasike te karkalecave, ofrojme pjata te kombinuara edhe me kungull te njomë në makarona apo pilaf me lëng pule. Por bejme edhe pjata me te guzimshme akoma si me stika pishe, asparagi, karçof, patëllxhan sallate por edhe me salca. Shumë ide jane huazuar nga guzhina italiane por edhe ajo nderkombetare si psh gatimi me karkaleca me qulle e Paella, Creole Jambalaya me karkaleca skuqur oriz dhe gatime orientale.

filler image

Peshk ne Furre

Peshku i detit është gatimi i zakonshem ne Piazza per pjatat me aromatike dhe elegante. 

Krap dhe Orata te mbushura me hudhër dhe barishte te pjekura në furrë rrethuar me patate apo verdura. 

 

filler image

Caffè espresso Hausbrandt: Kenaqesia e te shijuarit ne Piazza

Përqindja e perzjerjeve te dy kafeve Arabike dhe Canephora (robusta) ndikon jo vetëm në shije, por edhe në efektet e vecanta pozitive në trupin dhe shëndetin tone. Ato jane dy lloje kafeje dy lloje te cilat përmbajnë sasi të konsiderueshme të përbërësve aktive shume te nevojshem per organizmin.

 


U bënë 15 vjet që Restorant Piazza shërben në qendër të Durrësit, tek godina pranë sheshit të Kalasë. Ne gatuajmë duke venë në shërbim të klientëve pjatat më të mira të një guzhinë, stafi dhe shefi të specializuar. Në restorantin tonë ju do të gjeni një përvojë kuzhine të vecantë në shije, aroma dhe ngjyra. Duke kombinuar përbërësit me të fresket me salcat dhe erëza të guximshme, çdo krijim ju lë me ndjenjën se keni gjetur restorantin tuaj. 

Restorant Piazza ju jep mundësine të shijoni prodhimet më të freskëta të detit. Që sonte ju mund të gjeni Merluc, Orata apo Astice përveç filetove apo butakëve të freskët si oktapodë e kallamarë, për të mos përmendur një listë verërash me cmim fantastik që jane zgjedhur e dedikuar sipas cdo vakti. 

 

 

Restorant Piazza - Durres

Restorant Piazza ju jep mundesine te shijoni prodhimet me te fresketa te detit. Qe sonte ju mund të gjeni Merluc, Orata apo Gaforre përveç filetove apo butakeve te fresket si oktapode e kallamare, për të mos përmendur një listë verërash me cmim fantastik që jane zgjedhur e dedikuar sipas cdo vakti.    Prenoto ketu

Kontaktet tona

Sheshi Taulantia,
2001 Durres AL,

Email: piazzarestorant@yahoo.it
Website: www.restorantpiazza.com